پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی ASD


پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی ASD

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی ASD در 36 اسلاید قابل ویرایش با فرمت pptxنقص دیواره بین دهلیزی ASD

تعریف:

  نقص دیوراه بین دهلیزی عبارتست از یک سوراخ در اندازه های مختلف در دیواره بین دهلیزی، که بازماندن سوراخ بیضی در این تعریف قرار نمی گیرد، که تحت عنوان pfo نسبت به آن آشناییم . (patent foramen ovale)، 1) این سوراخ با اولین تنفس نوزاد و باز شدن ریه ها و افت فشار در دهلیز راست ابتدا بصورت فانکشنال و پس از 3 ماهگی بصورت آناتومیک بسته می شود در 15 تا 30 درصد افرد بالغ سوراخ بیضی به اندازه یک پروب از آن عبور که باز است ولی این حالت از لحاظ دریچه ای کارآمد است. pfo به تنهایی نیازمند درمان جراحی نمی باشد گر چه ممکن است خطری برای آمیولیزاسیون سیستمیک معکوس (راست به چپ) باشد.


دیواره بندی دهلیزها از حدود روز سی ام با رشد دیواره اولیه به سمت پائین به سمت بالشتکهای آندوکاردی آغاز می شود سپس بالشتکهای آندوکاردی به هم چسبیده و همراه با دیواره اولیه کامل شده و کانال دهلیزی بطنی را به قسمتهای راست و چپ تقسیم می کند سوراخی در اینجا باقی می ماند که به آن سوراخ اولیه گفته می شود، منفذ دوم در قسمت خلفی دیواره اولیه ایجاد می شود که سوراخ ثانویه نامیده می شود. سوراخ ثانویه همراه با یک زبانه از دیواره اولیه سوراخ بیضی را می سازد که از راه آن خون جنینی از وریداجوف تحتانی به دهلیز چپ عبور می کند


(اکثر موارد ASD اسپورادیک هستند ولی مواردی با توارث اتوزوم غالب نیز به عنوان جزئی از سندرم هولت، اورام ممکن است رخ دهد (سندرم هولت اورام نوعی بیماری همراه با هیپوپلازی یا عدم وجود استخوان رادیوس و بلوک قلبی درجه یک و همچنین ASDاست) فراوانی ASD در زنان نسبت به مردان 3 به 1 می باشد، در 5% بیماران ASD  وریداجوف فوقانی در سمت چپ (LSVC) و در 4% آنها تنگی پولمونر (PS) وجود دارد.


تاریخچه:

شخصی به نام گیبون در سال 1953، جراحی قلب باز مدرن را با انجام یک عمل ترمیم ASD موفق بروی یک زن جوان پایه گذاری کرد، بعد از آن از اواخر دهه 1980، بستن ASD از راه پوست آغاز شد.


مورفولوژی:

نقص دیواره بین دهلیزی انواع مختلف دارد که مهمترین آنها عبارتند از:

نقص ostium secondum defect  یا ثانویه

نقص ostium premium defect یا اولیه

نقص sinus venous defect یاسینوس وریدی


پاتوفیزیولوژی

شدت شانت چپ به راست در ASD به:

1. اندازه سوراخ

2. گنجایش پذیری نسبی بطنهای راست و چپ

3. مقاومت عروقی نسبی گردش خون ریوی وسیمتیک مربوط است. در ضایعات بزرگ شانت قابل ملاحظه ای از خون اکسیژنه از دهلیز چپ به راست جریان می یابد. این خون به بازگشت وریدی معمول دهلیز راست اضافه می شود و به وسیله بطن راست به ریه ها پمپ می شود.

قیمت فایل فقط 9,900 تومان

خرید

برچسب ها : پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی ASD , نقص دیواره بین دهلیزی ASD نقص دیواره بین دهلیزی دیواره بین دهلیزی ASD نقص دیواره دهلیزی دانلود پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی بررسی نقص دیواره بین دهلیزی ASD دانلود پاورپوینت نقص دیواره بین دهلیزی ASD تحقیق درمورد نقص دیواره دهلیزی تعریف نقص دیوراه بین دهلیزی مورفولوژی ,پاتوفیزیولوژی علائم بالینی نقص دیواره بین دهلیزی ASD دانلود مقاله


برچست ها :